top of page
About : About
IMG_0632.jpg

B İ Z   K İ M İ Z ?

IMG_0066 copy.jpg

    Gayrimenkul geliştirme, tekstil, inşaat sektöründe özellikle müstakil ev inşaatlarında; geliştiriciler, yatırımcılar için, problemleri analiz etmek ve çözmek, krizleri önlemek, firmadan bağımsız gelişen krizleri yönetip, firma içinde stresi minimize etmek, özgün tasarımlar yapmak, yapılabilir öneriler getirmek, teknik çözümleri optimize etmek, ekipleri koordine etmek ve daha fazlası için anahtar teslim, sıra dışı, ulaşılabilir çözümler sunarız. 

  Uluslararası çalışan ve bizzat yurtdışı yatırımları olan, dünyayı sadece gezerek değil yaşayarak, ticaret yaparak ve Avrupa birliği devletlerinden yakın zamanda vergi birinciliği ve ödülü almış bir firma olarak, projelerimize, tasarımlarımıza bambaşka (bazen vintage, bazen postmodern, bazen eklektik) yaklaşımlarda bulunmayı ustalıkla başarabildik. Hep öncü olmanın riskini ve kazanımlarını yaşadık.

   Satış, imalat ve proje yönetimi gibi birçok farklı alanda dünya ve Türkiye çapında en ünlü ustalarla beraber çalışma tecrübesini yıllarca yaşadık, hala yaşıyoruz. Hem ulusal, hem uluslararası firma ve projelerde kilit görevlerde bulunduk.Bu görevlerle ilgili kuruluşumuz; 1932 Uşak Karahallı' dan günümüze kadar Türkiye'deki sayılı holdinglerden; ilk ödülü 1985 yılında İstanbul'da, takip eden yıllarda Avrupa'dan ve Londra’nın en itibarlı yarışmalarından Türkiye'de üç sefer 1.lik, yıllarca ilk 10 a girme ve dünyada gayrimenkul geliştirme ve mimari dalda olağanüstü gayrimenkul ödülleri aldı. 

Mimariye peyzaj projelerimizi de katarak, her detayı empatik düşünce ve beyin fırtınası sonucunda kararlaştırdık. Ruhsuz bir dört duvar yerine, yaşayan ve yaşatan, sürdürülebilir bir yuva oluşturmaya çabaladık. Peyzaj mimarisini tasarlarken; bir insanın, ürettiği karbondioksit gazını nötrlemek için hayatı boyunca 150 ağaç dikmesi gerektiğinin esprisinin farkına vardık.
   Bizim işimizi bir aşıklar, bir de muhtaçlar yaparmış. Berr'in en büyük farkı; Berr ekibinin işini aşkla yapmasıdır. Tıpkı onur duyduğumuz bir kuruluşumuz olan Uşak'ın Karahallı gibi küçük bir ilçesinde Ege bölgesinin en büyük vakfı, Karahallılar Vakfı'nın, İstanbul'da kurulması gibi bir aşk.
   İş yaparken her zaman en yeni teknolojileri kullanmayı ve yeteneklerimizi sürekli geliştirmeyi önemsedik. İyi ve sağlıklı iletişimin, iş yapabilmek için olmazsa olmaz olduğunu tecrübeyle yaşadık.
   İnsanları yargılayan bir müessese olmak yerine, iyi ekipler oluşturup, o ekiplerin en çalışkan parçası olmayı seçtik.
   Bir firmada en zeki sen isen bi şeyler yanlış gidiyordur felsefesiyle yaşadık. Ekibin en çalışkanı olmak için mücadele ettik.Fakat hep kendimizden daha uzman ve daha çalışkan insanları, daha uzman yüklenici firmaları ekibimize katma gayretinde olduk.
   Mükemmele yakın ajanda kullanımımız ile meşhuruz. Sınırsız denetim ve denetlenme ile verimlilik, iyi tasarım, şantiyede daha az sorun, iyi zamanlama gibi somut kazanımlar sağladık.
   Ekonominin temellerine aykırı olarak gururla söyleyebiliriz ki sıfır borçlanma, sıfır kredi ve tamamen öz kaynaklarımız ile yatırımlarımızı gerçekleştirdik. Hatta profesyonel yüklenici firmalarımızın bulunduğu projelerimizin tüm arazilerinin sahibi olduğumuzu söylerken de; bu malikliğin, özgeçmişimizin en önemli referanslarından biri olduğunu, çözüm ortaklarımızın ve hizmet verdiklerimizin farkında olmalarının, onlara en büyük güveni verdiğini düşündük.
    Bir numaralı kuralımız ’hak’ çizgisi kırmızı çizgimizdir diyerek gayrimenkul verilerimizi ustalıkla ve çok hızlı ulaşılabilir akıllı algoritmalarla donattık.Teknolojinin güvenle  beraber kullanımında win win kuralının hep çalıştığını tecrübe ettik. Böylece firma kazanımlarımızın her zaman karşı tarafın da kazanımı olması; bizi tüm çözüm ortaklarımızla uzun yıllar çok mutlu ve çok verimli bir bağ içinde tutmaya devam etti.
    Erken kalkan yol alır der atalarımız. Projelerimizin her detayına  hakim olabilmeniz veya yatırımcılarınıza sunum yapabilmeniz için; biz her sabah 08:30 da pazar günleri de dahil Berr Ofisteyiz, bekleriz.
                           
4.KUŞAK KURUCUMUZ
     GÖKSEL IŞIK

3d6a871f-22fd-4a89-8600-9eb0477eddae.jpg

tarİhçemİz

IMG_0632.jpg

  Kuruluşumuz 1932 yılında Uşak Karahallı'da büyük dedemiz  entellektüel, çok okuyan, hatta okumaktan gaz lambalarına yardımcılarının  gaz yetiştiremediğini ifade ettikleri insan Ali Işık tarafından gerçekleştirilmiştir. Resimdeki kurucumuzun da önünde durduğu bilinen ilk ofisimizi incelerseniz, o dönemin Art deco mimarisinin yansımalarını, çatı parapetini, karolajlı camları yakalayabilirsiniz. 

  3.kuşak Ali Işık 1966 yılında 15 kişilik çalışanıyla tekstil işini devam ettirmiş ve firmayı 1977 yılında İstanbul'a taşımıştır. İstanbul'a taşınmanın henüz ilk 10 yılı tamamlanmadan, Koç Holding distribütörlüğü ile ciro bazında Türkiye'de yıllarca birincilik almayı, ilk 10 a girmeyi başarmış ve kurumsal bir holdingin disiplinini almıştır. Tekstil işinde tümevarıma giderek Gaziantep’te halı fabrikası kurmuş ve memleketin darbeler, krizler yaşadığı bu döneminde İstanbul, İzmir ve Avrupa' nın farklı kentlerinde halen devam eden gayrimenkul ve sınai yatırımları yapmıştır. Bu vesileyle, bir amerikan atasözü olan" ihracat sevaptır" anlayışıyla, Avrupa'nın sayılı markalarının ülkelerine düzenli ihracat hacmimiz arttırılmıştır. Güncel web sitelerimizi incelemek isterseniz buradan ulaşabilirsiniz. www.natex.com.ro / www.isikhali.com

Londra ve İstanbul'da üniversite eğitimini tamamlayan Göksel Işık, mart 2001 tarihinde şirketin İstanbul branchının yönetim kurulu başkanı olmuş ve şirketi; 1999 depremi akabinde yıllarca bir tek inşaat ruhsatının verilmediği, her gelişmekte, yeni yapılanmakta olan ülke gibi, atar damarları inşaat olan bir ülkenin, damarlarının tıkandığı bir piyasada, devraldığı andan itibaren; tekstil ve halı işini firmanın diğer aile ve profesyonel üyelerine outsource edip, ağırlığı ve özsermayeyi oldukça vizyonsuz kalmış olan gayrimenkul geliştirmeye aktarmış ve bu konuda Avrupa'da, İstanbul'da edindiği tecrübeyi, başarılarının ve hatalarının kompozisyonunu; Ege Bölgesine ve güzel kent Kuşadası'na taşımıştır.

REFERANSLARIMIZ

türk hava kuvvetleri.png

CEVİZLİ HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI

İstanbul_Emniyet_Müdürlüğü_logo.png

MALTEPE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

IMG-4102.PNG
beyliküzü.png

BEYLİKDÜZÜ TOPLU KONUT

koç.png
maltpe üni.png
IMG-4105.PNG
IMG-4103.PNG
IMG-4107.PNG
bottom of page